Słowem wstępu

W 2021 roku, dzięki temu, że pandemia nieco przycichła, Orichalcum wróciło z sieci do, znanej z poprzednich edycji, leśniczówki w Głuchowie. Ale nie zrezygnowaliśmy tak zupełnie z potęgi internetu. Zanim doszło do spotkania na żywo zadbaliśmy o to, żeby uczestnicy poznali nieco lepiej nasz ukochany system. Na naszym profilu na facebooku, oraz na wydarzeniu, regularnie pojawiały się artykuły dotyczące Earthdawna oraz live’y przybliżające świat.

Z artykułów dowiedzieliście się czym jest Earthdawn <klik>, jakie zmiany nastąpiły w czwartej edycji <klik>, czym różnią się od siebie poszczególne rasy <klik>, jakie wyzwania czekają Was w świecie Earthdawna <klik>, poznaliście naturę Wielkich Smoków <klik>, oraz Pasji <klik>, przestudiowaliście znaczenie przedmiotów magicznych <klik>, a także odbyliście wycieczkę po barsawiańskich puszczach i lasach <klik> i poznaliście początki Multisesji <klik>. Nie zabrakło także artykułu opisującego mechanikę systemu <klik>.

Na live’ach posłuchaliście o tym, dlaczego właśnie Earthdawn <klik>, Jankoś zrobił Wam wprowadzenie do świata <klik> oraz opowiedział o rasach i dyscyplinach <klik>, Coen przybliżył zmiany w czwartej edycji <klik>, Basti opowiedział o przedmiotach magicznych <klik>, Auraya przedstawiła Wam sylwetki Wielkich Smoków <klik> oraz Pasji <klik> zaś Kosmit przedstawił Horrory i inne plugastwa <klik>, różnice mechaniczne 3 i 4 edycji <klik>, przewodnik po Barsawii <klik> oraz połączenie Earthdawna z Shadowrunem <klik>. Auraya i Jankoś opowiedzieli także, czym jest Multisesja i przedstawili plany dotyczące jej fabuły i rozwoju <klik>. Wszystkie filmy znajdziecie pod tym linkiem: https://www.facebook.com/Orichalcumkonwent/videos

Dodatkowo przygotowaliśmy dla Was kilka sesji on-line, które także cieszyły się dużym powodzeniem.

Wreszcie, 25 czerwca 2021, spotkaliśmy się w leśniczówce, by rozpocząć naszą przygodę z piątą edycją Orichalcum. W ciągu tych trzech dni odbyła się Multisesja, kilka niezależnych sesji, konkursy oraz warsztaty. Zaproszeni goście umilili nam czas sesją w Shadowruna oraz wystawą grafik Earthdawnowych, ale nie tylko.

W sobotni wieczów, tradycyjnie już, odbyła się telekonferencja z przedstawicielami FASA, na której twórcy naszego ulubionego systemu zdradzili kilka sekretów wydawniczych. A zwieńczeniem tego wspaniałego wieczoru był pokaz fireshow.

Trochę statystyk

Na konwencie zakredytowało się ponad 60 osób, ankietę oceniającą konwent wypełniło 18 osób i uzyskaliśmy tym samym ocenę 4,3 gwiazdki (w skali 1-5) DZIĘKUJEMY! W programie znalazły się 4 prelekcje, 3 warsztaty, 5 sesji, 1 multisesja, 5 konkursów i 1 bazarek (dzięki Przyczółek!).

Podsumowanie

Dziękujemy Wam bardzo serdecznie za zaufanie, którym nas obdarzacie, przyjeżdżając na Orichalcum co rok, polecając konwent swoim znajomym i robiąc program! Dziękujemy także za wypełnienie ankiety oceniającej konwent, Wasze uwagi przeczytaliśmy wielokrotnie, zwłaszcza te krytyczne, dzięki czemu już wiemy co poprawić za rok. Jeśli chcecie powspominać, zapraszamy do galerii zdjęć i widzimy się za rok!

Koordynatorzy

Auraya, Kosmit i MuffinA oto kilka Waszych ocen

Wydaje mi się, że prelekcje były mało rozgłoszone, brakowało mi programu 'do ręki’, albo wywieszonego w dobrym miejscu, gdzie każdy mógłby zobaczyć jaka sesja, jaka prelekcja, jakie atrakcje będą o której godzinie. No i na pewno znaki, oznakowanie gdzie znajduje się konwent przy takiej ilości nowych osób to must have.

Było fajnie i kameralnie. Można było pograć i pogadać o RPGach, ED i Shadowrunie. Z minusów to mało było ciekawych punktów programu.

To był mój pierwszy taki kameralny konwent, ale było ekstra! Klimat miejsca, edekowe sesje i konkursy. Jedyne co w moim zdaniu można by poprawić to sanitariaty. Jeden ogólnodostępny WC i parę mniej dostępnych na ponad 60 osób to trochę mało.

Orichalcum było i jest bardzo udanym konwentem, który skupia się na Earthdawnie. Chętnie też zobaczę rozwój fabuły Multisesji.

Świetni ludzie, rewelacyjny klimat i RPGi- nic więcej do szczęścia nie jest potrzebne na tego typu konwentach. 5/5, oby za rok było też tak dobrze!

Największe Ori jak do tej pory, super ludzie, trudno się do czegoś przyczepić.

Dawno nie uczestniczyłam w tak fajnie zrobionym konwencie! Naprawdę odpoczęłam psychicznie i ten weekend był zwyczajnie rewelacyjny!

%d bloggers like this: