Piątek

15:00 Otwarcie akredytacji

Już od godziny 15:00 zapraszamy Was do akredytacji, gdzie będzie można zakupić lub odebrać wejściówkę na konwent oraz zapisać się na Multisesję. Namiot akredytacji znajdziecie tuż przy bramie wjazdowej na teren konwentu.

16:00 Zapisy na multisesję i sesje wieczorne

Od godziny 16:00 na akredytacji będzie można się zapisać na Multisesję oraz na piątkowe sesje wieczorne.

17:00 (prelekcja) Earthdawn? A co to?

Hubert 'Jankoś’ Jankowski opowie Wam, czym dla niego jest Earthdawn. Na prelekcji przybliży Wam klimat świata i opowie o tym, jakie przygody czekają na Was w dzikich zakamarkach prowincji.

17:30 Otwarcie konwnetu

O 17:30 zaprosimy Was pod wiatę gdzie, tradycyjnie, odbędzie się oficjalne otwarcie konwentu.

18:00 Multisesja LARP - Powitania

Multisesję rozpoczniemy larpem, na którym będziesz mogła/mógł zaprezentować się radzie i poznać postacie innych graczy.

19:00 Multisesja - Najbardziej palące problemy - sesja

Po podzieleniu się na grupy ruszycie do wykonania najbardziej palących zadań. Te sesje będą miały ściśle ograniczony czas. Jeśli nie uda się wam zrealizować celu misji, trudno. Będzie to rzutować na Wasze dalsze postępy.

20:00 Multisesja LARP - Chwila oddechu

Przechodzimy znów do części larpowej, podczas której będziecie mogli korzystać ze zdobytej wiedzy, by wykonać swoje cele.

20:00 (sesja) Pięć elementów

Hubert 'Jankoś’ Jankowski

4-5 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Czy zwykła wyprawa przez dżunglę może okazać się śmiertelną pułapką? Jakie tajemnice pamiętające czasy sprzed pogromu skrywa odizolowana wioska? Czemu jej mieszkańcy tak bardzo boją się burzy? Na te i wiele innych pytań będą musieli poznać odpowiedź nasi bohaterowie bo wiedza może okazać się kluczem do zwycięstwa oraz bohaterskich czynów.

23:00 Multisesja - Źle się dzieje w Urupie - sesje eliminacyjne

Pełnoprawne nocne sesje, na których znów będzie testowana Wasza zdolność do współpracy oraz wykonanie zadań.

Sobota

11:00 (konkurs) Koło fortuny

Koło fortuny w klimacie Earthdawna

11:00 (prelekcja) Rasy Barsawii

Monika 'Auraya’ Czyżowicz opowie Wam czemu wietrzniaki wcale nie są irytujące, co jedzą obsydianie czy jak zająć krasnoluda na długie godziny. Zapraszamy na prelekcję o rasach zamieszkujących Barsawię.

11:00 Multisesja - Co zwiedzać samotnie w Urupie? - sesje 1:1

Krótkie spotkanie z jednym z naszych mistrzów gry. Podczas tej krótkiej rozmowy będziesz mogła/mógł zdobyć to, co potrzebujesz, ale bez wścibskich oczu i uszu innych graczy.

11:00 (sesja) Kłamstwo głupców

Michał 'Frycu’ Frąckiewicz – Imaginarium

2-4 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Cóż się dzieje z żywiołami, gdy ciemność zapanuje nad sercem? Jak długo można opierać się mrokowi? Wszyscy myślą, że gdy jesteś chodzącą legendą, to twe serce jest niezłomne. Horrory wiedzą, że to kłamstwo głupców. Ich szpony Was dopadły, cień osiadł głęboko, tuż obok duszy. Podobno istnieje Kaer, w którym potrafią wygnać Zło. Podobno Horrory nadchodzą. Potężniejsze niż do tej pory. Podobno powstrzymać je mogą tylko Wybrani. Wierzycie, że to Wy zdołacie ocalić świat od Drugiego Pogromu. Ale czy zdołacie ocalić siebie?

12:00 (konkurs) Konkurs narracyjny

Renata 'Etopka’ Goździk, Dawid 'Eliasz’ Kazimierczak

Earthdawnowy konkurs narracyjny konkurs dla miłośników tworzenia ciekawych historii w świecie Barsawii.

12:00 (sesja) Pieśń o zaginionym imieniu

Ainak – Imaginarium

3-5 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

„Smoki nazywają nas ”młodszymi rasami”. Te protekcjonalne jaszczury nie widzą dalej, niż koniec własnego pyska. W końcu to nie smoki podzieliły się rytuałami przetrwania ze światem!”

•Orlan Quillsong, therański uczony •

Ardelwald Kowal pieśni, artysta wielkiej wagi, od kilku miesięcy nie ukuł nowej opowieści. Osiadł na obrzeżach i chętnie gości dawców imion w swym domostwie, zbierając wieści, historie i legendy. W ostatnim czasie szerzą się pogłoski, że Ardewald zna położenie kaernu, w którym ponoć, zostawiono księgozbiór zawierający coś lepszego niż skarb, katalog skarbu, spis przedmiotów, razem z nadanymi im imionami. To skróciłoby odzyskiwanie magii wielu z nich. Posiadanie wiedzy o imionach jest potęgą…potęgą wartą ryzyka…

12:00 (prelekcja) Siecz i rąb czyli jak walczyć efektywnie w Earthdawn 4 edycja

Sebastian 'Basti’ Wawrzyńczyk

Prelekcja o mechanice 4 edycji Earthdawn. Czy zastanawialiście się jak można uczynić walkę w Earthdawn ciekawszą? Jak konstruować potyczki by były ciekawe lub jak sprawić by nasza postać była postrachem przeciwników? Korzystając z mechaniki pokażę jak możecie to robić szybko i efektywnie.

13:00 Multisesja LARP - Tajne spotkanie

Kolejna część, w której odgrywając swoją postać, zmierzysz się z pewną tajemnicą.

15:00 Wspólny obiad

Czas na gorący poczęstunek

15:00 Wszystko, co chcecie wiedzieć o zbiórce na czwartą edycję.

Monika 'Auraya’ Czyżowicz, Hubert 'Jankoś’ Jankowski

Panel dyskusyjny, na którym dowiecie się jak będzie wyglądał proces wydawniczy czwartej edycji w Polsce i będziecie mogli zadawać nurtujące Was pytania.

16:00 (sesja) Wzgórze żywiołów

Hubert 'Jankoś’ Jankowski

4-5 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Starożytne grobowce mają swoje groźne tajemnice, zwłaszcza jeśli spoczywają w nich potężni magowie. Nasi bohaterowie zmierzą się z niebezpieczeństwami, a jeśli temu podołają czekają ich bardzo trudne decyzje.

16:00 Multisesja - Noc, która zmieni wszystko<strong> - </strong>finał

Sebastian 'Basti’ Wawrzyńczyk

Ci gracze, którzy na poprzednich etapach wykazali się najlepiej, zagrają sesję finałową.

16:00 (sesja) Festiwal Horrorów

Wojtek 'IbanezM’ Łebkowski

3-5 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Każdego roku Festiwal Kolorów otwiera Turniej Założycieli. Festiwal jest nie tylko ważny dla mieszkańców Travaru, ale również dla niallu Ippikos. Każdego roku t’skrangi przywożą kwiaty z dżungli Sevros, które wiążą w wielkie kolorowe pnącza dekorujące budynki, mury miejskie oraz Arenę. Zyski ze sprzedaży kwiatów stanowią lwią część rocznego budżetu całego niallu, bez nich wiele rodzin będzie skazanych na głodówkę. T’Skrangi są dumne z jakości kwiatów i szybkości ich dostawy, ale tego roku to zadanie utrudniają tajemnicze zniknięcia na rzece. Kapitan Kipos chętnie zatrudni adeptów do ochrony transportu.

17:00 (konkurs) Konkurs wiedzy o Earthdawnie

Michał 'Kosmit’ Kosmala

Jeśli chcesz się zmierzyć z innymi uczestnikami i sprawdzić, jak dobrze znasz Earthdawna, ten konkurs jest dla Ciebie!

17:00 (sesja) Maski strachu

Maciej 'Szwagier’ Szewczyk – Imaginarium

4-5 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Zgłoszenie się do ochrony Kompanii Przewozowej Ostatniej Sprawy miało być dla Was szansą na lepsze życie. Legendarny, prowadzący do niezmierzonych skarbów, Przyczółek jest przecież marzeniem każdego początkującego adepta. Tylko kto mógł przewidzieć, że los będzie miał inne plany? Może w ogóle nie uda Wam się dotrzeć do celu…

Niedziela

10:00 (konkurs) Kalambury

Zapraszamy na kalambury w klimacie Earthdawna. Znajomość świata sporo Wam ułatwi.

11:00 (sesja) W głąb Krwawej Puszczy

Ainak – Imaginarium

4 graczy, sesja przyjazna dla początkujących

Krwawa Puszcza, kiedyś cel pielgrzymek trubadurów z całej Barsawii, miejsce gdzie chcieli sprawdzić się, pochwalić dziełem, zyskać uznanie wśród najznamienitszych Kowali Pieśni. Po Pogromie, zagadka, legenda, puszcza praktycznie przekształcona w Kaer, plugawy rytuał Cierni, który na zawsze wprowadził rozłam w serca elfów. Jak również okazja, bo jakież to skarby można tam odnaleźć, jakie legendy będą krążyć, gdy komuś uda się nie tylko przetrwać spotkanie z Krwawymi Elfami, ale również zdobyć coś z tej zagadkowej, niemal odciętej krainy.

12:00 (konkurs) Rasy Barsawii

prosty/średnio zaawansowany

Rasy Barsawii to konkurs, którego główną ideą jest odgrywanie postaci i dobra zabawa. Zebrane drużyny, będą reprezentowały różne rasy ze świata Earthdawna. Ich zadaniem będzie odgrywanie improwizowanych scenek na podany temat, oraz udział w konkurencjach konkursowych. Drużyny przewidziane w konkursie to: krasnoludy, elfy, wietrzniaki, obsydianie, t’skrangi, trolle. Maksymalnie pięcioosobowe drużyny staną do walki w eliminacjach, jednak tylko dwie najlepsze dostaną się do wielkiego finału! Dodatkowo punktowane będą charakteryzacje i stroje! Co będzie można zobaczyć podczas „Ras Barsawii ”? Manipulacje, negocjacje, historie barsawiańskich adeptów, ratowanie skóry, mnóstwo humoru i czego jesteśmy pewni, doskonałego odgrywania postaci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

12:00 (warsztaty) Warsztaty dla mistrzów gry - jak prowadzić Earthdawna

Sebastian 'Basti’ Wawrzyńczyk

Eartdawn wydaje się skomplikowanym systemem. Przekonam Was, że wcale tak nie jest. Mam zamiar pokazać Wam, jak można sobie mistrzowanie uprościć, by bez stresu siąść do stołu i poprowadzić w nim ciekawe sesje. Porozmawiamy o mechanice, świecie, pomysłach, inspiracjach i sposobach by prowadziło nam się łatwiej i prościej.

16:00 Oficjalne zakończenie konwentu

Do zobaczenia za rok!