Piątek

Już od godziny 16:00 zapraszamy Was do namiotu akredytacji, który znajdziecie tuż przy wejściu na teren konwentu.

O 17:30 zaprosimy Was pod wiatę gdzie, tradycyjnie, odbędzie się oficjalne otwarcie konwentu.

Auraya opowie Wam czym jest Earthdawn i dlaczego to najlepszy system ever 😀 

 

Prelekcja przyjazna dla osób, które nie znają systemu.

Jankoś opowie Wam o dzielnych Adeptach. Kim są i czym się zajmują. Przedstawi rasy i Dyscypliny dostępne w Earthdawnie.

Prelekcja przyjazna dla osób nie znających systemu.

Jeśli nie zapisaliście się on-line na Multisesję to właśnie od godziny 19:00 będziecie mogli to zrobić. Wtedy też poznacie swoich Mistrzów Gry i ustalicie, wraz z nimi, przebieg Multisesji.

Początek Multisesji to LARP z wprowadzeniem, który zawiąże akcję i przygotuje Was na multisesyjne wyzwania.

Sobota

Zapraszamy serdecznie na kalambury drużynowe. Będziecie mogli sprawdzić nie tylko swoją wiedzę o świecie, ale również to jak dobrze dogadujecie się między sobą jako drużyna. Niech Pasje nad Wami czuwają.

Od początków hobby mistrzowie gry dzielili graczy na różne typy. Porozmawiajmy o tych, które sprawiają nam najwięcej problemów i zastanówmy się, jak możemy wykorzystać ich cechy, by sesje na tym zyskały.

W bocznej uliczce Travaru zostaje znalezione ciało kobiety. Historia, która doprowadziła do tego wydarzenia może wstrząsnąć Barsawią…jeśli zostanie odkryta, jeśli nasi bohaterowie dożyją aby o niej opowiedzieć…

Sesja dla 3-5 graczy, przyjazna dla początkujących

Na moim pierwszym roku studiów zajęcia improwizacji były moimi ulubionymi i one były zapalnikiem do zainteresowania się grami RPG. Mam nadzieję, że moje warsztaty przybliżą wam trochę istoty spontanicznego tworzenia i reagowania. Zdolność przez wielu graczy uważaną za przydatną, czyli jak być gotowym bez przygotowania. Spotkanie przeznaczone dla każdego, w których preferowany jest czynny udział.

Umarł twój przyjaciel. Wiadomość o nagłym zgonie dogoniła Cię na szlaku. Okazało się, że to właśnie Ciebie wraz z kilkoma innymi bohaterami Jego pieśni Bard wyznaczył jako straż w noc czuwania nad zwłokami. Stary obrzęd Trolli ludu tak przesądnego, że nie zrozumiałego dla innych. George nie był Trollem. Nigdy nie mogłeś zrozumieć tego Dziwnego Dawcy Imion. Szczególnie gdy wrócił z Pustkowi. Nie przeszkadzało to jednak George’owi być wiernym kompanem i wspaniałym przyjacielem. Jego Legenda żyć będzie długo po Jego śmierci. Dlatego stoisz teraz tu pod tym dziwacznym Wzgórzem, jesteś gotowy wypełnić jego ostatnią wolę i po raz ostatni oddać mu cześć. Ciekawe jednak czy Inni mają ten sam zamiar…?

 

System: Earthdawn

Sesja dla 4 graczy, przyjazna dla początkujących

Sesja za kilka godzin, a Ty masz pustkę w głowie. Brak pomysłów, brak weny, brak czasu. Co można z tym zrobić? Odwołać sesję? Skorzystać z jakichś gotowców? Czy wymyślić na szybko scenariusz, który nie będzie railoadem czy kolejnym “zanieście pierścień do góry Nieprzeznaczenia”? Jak szybko wymyślić przygodę? Jak ją szybko sobie spisać, dodać komplikacje, NPCów itp.? Napiszmy wspólnie przygodę do Earthdawna i/lub Shadowruna.

Jesteś fanem gry taboo, albo tylko o niej słyszałeś i nie miałeś jeszcze okazji spróbować? Już teraz możesz spróbować zagrać w edycję dla fanów earthdawna na naszym konwencie. Jedno słowo do opisania, trzy slowa zakazane! Zapraszamy każdego chętnego poszukiwacza przygód!

Sesja w Runners In The Shadows, hacku do Blades In The Dark osadzonym w świecie Shadowrun’a. Ze względu na specyfikę systemu konieczna jest – przynajmniej pobieżna – znajomość Ostrzy w Mroku. Mogę udostępnić podręcznik przed sesją jak ktoś szybko czyta.

Sesja dla 3 graczy

“She eyes me like a pisces when I am weak I’ve been locked inside your heart-shaped box for weeks I’ve been drawn into your magnet tar pit trap I wish i could eat your cancer when you turn black. Meat-eating orchids forgive no one just yet Cut myself on angel’s hair and baby’s breath Broken hymen of your highness I’m left black Throw down your umbilical noose so I can climb right back.”
– Nirvana “Heart Shaped Box”

Co byś zrobił, gdyby twoja przystań nie była już bezpieczna?

Jest pudełko
W centrum pokoju
Jest niczym prezent na twoje urodziny
Nie wiesz, jak się tam dostało.

Czekało na ciebie
Prezent

Co byś zrobił, gdyby twoja przystań nie była już bezpieczna?

Pięć adeptów,
Pięć Legend w Ciemności wykutych
Jedno schronienie,
Jedno pudełko
Czekało na ciebie
Prezent

Co byś zrobił, gdyby twoja przystań nie była już bezpieczna?
– Aberdeen Cobain, Trubadur Dziewiątego Kręgu, ” Ballada o Śmierci”.

Sesja dla 5 graczy, przyjazna dla początkujących. Earthdawn

Ostateczna rozgrywka Multisesji. To właśnie teraz dowiemy się, czy Bohaterowie osiągną swój cel i ocalą Urupę.

Zwykłe zlecenie zamienia się w podróż na granicy światów – jednego pełnego legend magii i horrorów oraz drugiego pełnego technologii, megakorporacji i również… magii. Wybierzcie się w szaloną podróż przez milenia historii i mitów. Czy przeżyjecie mając na karku cały „bagaż” historii pamiętający jak „kiedyś to było?”.

Sesja dla 3-4 graczy, wymagana znajomość świata ED/SR, karty postaci mogą mieć terminy po angielsku, ale jakoś sobie poradzimy 😉

Niedziela