Czwarta edycja była dla nas wyjątkowa, ze względu na pandemię wirusa SARS-Cov2 musiała się ona odbyć on-line. Wiele trudności stanęło nam na drodze, ale dzielnie je pokonaliśmy i dostarczyliśmy Wam coroczną porcję Earthdawnowej rozrywki 🙂

Orichalcum, wersja on-line, odbyło się w dniach 3-5 lipca 2020 pod egidą dwóch koordynatorów. Zrobili go dla Was:

Monika ‘Auraya’ Czyżowicz

Czytaniem zaraziła ją mama, fantastyką przyjaciele a RPGami Earthdawn. Z pozoru Obsydianin, w głębi serca wietrzniak. Gracz, Mistrz Gry, organizator konwentów Cytadela i Twierdza, sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów. W wolnym czasie, którego notorycznie jej brakuje, pisze opowiadania i bloguje.

oraz

Michał ‘Kosmit’ Kosmala

Earthdawn jest systemem od którego zaczynał przygodę z „Nazwanymi” erpegami. Sam siebie określa jako „Mistrz Gry od niechcenia”, bo… innym w jego drużynie nie chciało się prowadzić. Przez te wszystkie lata dojrzewał jako MG i prowadził sesje w konkursach dla graczy Gramy!, Nerd i Archipelag. Swoje kroki w fandomie stawiał razem z grupą prelekcyjną Master-mind, co doprowadziło do powstania bloga Kosmit Paczy i organizacji trzech mikrokonwentów „Kosmitkon”. Jest maniakiem ED, ale nie stroni od innych systemów. Eksperymentuje z połączeniami między światami Earthdawna i Shadowruna, czego efektem była jego sesja „Shadowdawn” na zeszłorocznej Toporiadzie. Ostatnio można go spotkać na warszawskich „Wieczorach Mistrzów” i „Czasie na przygodę”.

Program konwentu był bardzo bogaty. Mimo, że nie odbyła się Multisesja, ponieważ koordynatorzy uznali, że prowadzenie jej on-line popsuje klimat, to uczestnicy nie mogli narzekać na brak ciekawych punktów programu.

Ponownie zagościli u nas przedstawiciele FASA, poprowadzili sesje, panele oraz pozwolili się przepytać z wydawniczych planów 😉

Odbyło się też kilka sesji (w języku polskim i angielskim), prelekcji oraz wyjątkowe warsztaty pracy głosem, prowadzone przez Karczmarza. 

Konwent odwiedziło ponad 100 osób. Korzystały one nie tylko z programowych atrakcji, ale także luźnych dyskusji przy ognisku 😉 

Mimo obaw koordynatorów edycja on-line okazała się sukcesem 😀 Poniżej znajdziecie pełny program konwentu.

Czwartek

Słyszałeś o Earthdawnie ale nic, albo niewiele, o nim wiesz? Chciałbyś wziąć udział w punktach programu ale boisz się, że Twoja wiedza nie wystarczy? Zapraszam Cię na prelekcję, na której opowiem o historii świata, podstawach mechaniki, opiszę rasy i podstawowe Dyscypliny. A jeśli wystarczy nam zapału (i czasu 😉 ) pokażę Ci jak stworzyć postać Twojego Bohatera.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Wiata

Piątek

Q&A z Morganem Weeksem (Pandą) odpowiedzialnym w dużej mierze za mechaniczną część Czwartej edycji.

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Campfire

Opis:

Pustkowia? Kto się tam zapuszcza? Nie jest to bezpieczne ani rozsądne. Nie kto inny jak Herosi! Czy masz odwagę wyruszyć na Pustkowia? Zabierz ze sobą swoją trzecio bądź czwarto-kręgową postać. Przetrwanie nie jest gwarantowane…

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Tent 6

Czwarta edycja

Developer Josh Harrison zgodził się poprowadzić sesję Earthdawna. Nie powie nam o czym ona będzie (podejrzewamy że sam nie wie),ale na pewno będzie ubaw! Sesja dla maksimum 6 graczy, postacie będą przygotowane dla graczy a sesja prowadzona w języku angielskim.

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Tent 7

Czwarta edycja

Opis:

Otrzymujecie zadanie odnalezienia znanego Krasnoludzkiego Mędrca o imieniu Gorthim który wyruszył badać ruiny w Górach Scytyjskich. Doświadczony adept często podróżował samotnie, ale do tej pory zawsze wracał bezpiecznie i na czas do swojej siedziby. Teraz jednak jego uczeń zaniepokojony ponad dwutygodniowym spóźnieniem mistrza wynajął grupę dzielnych poszukiwaczy przygód aby go odnaleźli. Znajomość systemu nie jest konieczna choć mile widziana.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Namiot 1

Pierwsza edycja

“Rytuał Kreacji lub Kiedy Muzyka Zamilknie” Horrory często uznają cierpienie innych za niezwykle zabawne. Zwłaszcza na Pustkowiach. Zabierają innych Swojego Pokroju oraz Dawców Imion aby „dokonać” swojej wspólnoty – komunii w bezpiecznej przystani. Testują odporność na ból u każdego z Dawców Imion. Ten Rytuał, służy sławnie do tego. Każdy horror może nieznacznie różnicować rytuał, ale ogólnie jest On taki sam. Wszyscy w nim Wybrani, są pozbawiani Nadziei – każdy z Dawców Imion – każdy z Wybranych otrzymał niewielką moc od innych Horrorów – członków swojego nowego rodzaju.

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Tent 8

Czwarta edycja

Sobota

(Cały dzień)

Zapraszam Was do krainy wiedzy i mądrości Merroxa, emerytowanego Mistrza Komnaty Rejestrów. Przez kilka godzin będę opowiadał i odpowiadał na pytania dotyczące świata Przebudzenia Ziemi jak i poszczególnych systemów. W planie są: historia Barsawii, opowieści o rasach Barsawii, miejscach w prowincji wartych odwiedzenia, pogadanki o dyscyplinach, czy też dyskusje o zmianach pomiędzy poszczególnymi edycjami. Odpowiem na wszelkie pytania dotyczące uniwersum, więc jeśli chcecie zgłębić świat Earthdawna – zapraszam!

język: polski i angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Komnata Rejestrów

Pięć dni temu najęliście się do ochrony karawany zdążającej z Throalu do Kratas. To miało być spokojne zajęcie, tak przynajmniej zapewniał Was Kardim, krasnoludzki kupiec. I takie było, do przedwczoraj, gdy natknęliście się na pierwszy spalony orczy obóz. Potem natknęliście się na kilka uciekających grup, z których część prosiła Was o pomoc, a część uciekała przed Wami. Ale wczoraj zdarzył się nagły atak i Kardim leży teraz na pierwszym z pięciu wozów, które ochraniacie nieprzytomny. Na zachodzie majaczy Wam już zarys dżungli Servos, a tylko Kardim zna bezpieczną drogę. Z północnego wschodu nadciąga kilkusetosobowa grupa orczych nomadów. Macie nadzieję, że Was nie zauważyli, a skupili się na okręcie, który widzieliście wśród chmur. Jest wieczór, zaczęło padać. Jutrzejszy dzień będzie na pewno ciężki, niezależnie od decyzji, które podejmiecie.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Namiot 1

Czwarta edycja

Mędrcy i Mędrczynie Barsawii! Wielka Biblioteka Throalu ma zaszczyt poinformować o międzyprowincjonalnym konkursie wiedzy o świecie Przebudzenia Ziemi!

Konkurs odbędzie się na Discordzie i będzie dostępny dla wszystkich mówiących w dialektach kranoludzkiego polskim i angielskim. W szranki mogą stanąć wszyscy chętni, ale do finału przejdzie tylko trójka posiadających największą wiedzę. Nie lękajcie się i bierzcie udział, bo testowanie wiedzy jest najlepszą metodą jej poszerzenia – przynajmniej tak twierdzi Merrox, były Mistrz Komnaty Rejestrów.

Test wiedzy

język: polski i angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Campfire

Q&A na temat projektów, oraz historii EDPT (Earthdawn Publishing Trust), tego czym było i czym jest. Uchylimy też rąbka tajemnicy na temat naszego   projektu o Pustkowiach (Earthdawnowego obszaru Polski!)

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Shed

Jak wykorzystać pracę głosem podczas sesji RPG? Jak budować atmosferę, tempo i klimat? Jak utrzymać zainteresowanie graczy? Jak odgrywać bohaterów niezależnych? Słowem, praca głosem kluczowym narzędziem w narracji.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Wiata

Każde z nas widzi Barsawię trochę inaczej. Każde z nas inaczej interpretuje mechanikę czy wprowadza do niej drobne modyfikacje. Dodatkowo jest przecież kilka edycji tego systemu, nie tylko na oryginalnej mechanice. Jak prowadzimy sesje? Na co zwracamy uwagę najbardziej? Jakie elementy świata eksponujemy, a o jakich staramy się zapomnieć? Porozmawiajmy o różnych spojrzeniach na Earthdawna.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Ognisko

Czy masz ochotę poznać Barsavię we wczesnych dniach po Pogromie? Chcesz zagrać w Earthdawna z ludźmi z całego świata w domowym zaciszu? Czy masz odwagę połączyć siły z Adeptami z każdego Kręgu by zmierzyć się z Horrorami, Szalonymi/Oszalałymi Pasjami oraz zagrożeniom ze strony Theranskiego Imperium? Przekonaj się sam i dowiedz się o naszej Żyjącej Kampani Earthdawna, Earthdawn Zachodnie Marchie.

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Campfire

Seminarium, na którym cały zespół odpowiedzialny za rozwój linii wydawniczej odpowie na pytania i (mamy nadzieję) zdradzi sekrety co do przyszłych projektów.

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Shed

4 graczy

Każdego roku Festiwal Kolorów otwiera Turniej Założycieli. Festiwal jest nie tylko ważny dla mieszkańców Travaru, ale również dla niallu Ippikos. Co roku te t’skrangi przywożą kwiaty z dżungli Servos, które wiążą w wielkie kolorowe pnącza, dekorując budynki, mury miejskie oraz Arenę. Zyski ze sprzedaży kwiatów stanowią lwią część rocznego budżetu całego niall, bez nich wiele rodzin będzie skazanych na głodówkę. T’Skrangi są dumne z jakości kwiatów i szybkości ich dostawy, ale tego roku to zadanie utrudniają tajemnicze zniknięcia.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Namiot 1

Czwarta edycja

Umarł twój przyjaciel. Wiadomość o nagłym zgonie dogoniła Cię na szlaku. Okazało się, że to właśnie Ciebie wraz z kilkoma innymi bohaterami Jego pieśni Bard wyznaczył jako straż w noc czuwania nad zwłokami. Stary obrzęd Trolli ludu tak przesądnego, że nie zrozumiałego dla innych. George nie był Trollem. Nigdy nie mogłeś zrozumieć tego Dziwnego Dawcy Imion. Szczególnie gdy wrócił z Pustkowi. Nie przeszkadzało to jednak George’owi być wiernym kompanem i wspaniałym przyjacielem. Jego Legenda żyć będzie długo po Jego śmierci. Dlatego stoisz teraz tu pod tym dziwacznym Wzgórzem, jesteś gotowy wypełnić jego ostatnią wolę i po raz ostatni oddać mu cześć. Ciekawe jednak czy Inni mają ten sam zamiar…?

język: angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Tent 6

Czwarta edycja

Niedziela

(Cały dzień)

Zapraszam Was do krainy wiedzy i mądrości Merroxa, emerytowanego Mistrza Komnaty Rejestrów. Przez kilka godzin będę opowiadał i odpowiadał na pytania dotyczące świata Przebudzenia Ziemi jak i poszczególnych systemów. W planie są: historia Barsawii, opowieści o rasach Barsawii, miejscach w prowincji wartych odwiedzenia, pogadanki o dyscyplinach, czy też dyskusje o zmianach pomiędzy poszczególnymi edycjami. Odpowiem na wszelkie pytania dotyczące uniwersum, więc jeśli chcecie zgłębić świat Earthdawna – zapraszam!

język: polski i angielski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Komnata Rejestrów

Bohaterowie spotykają legendarnego Lodoskrzydłego, który proponuję im zadanie w zamian za bezpieczne przejście przez góry oraz przyjaźń Wielkiego Smoka.

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Namiot 1

Druga edycja

Dawcy Imion! Słoneczny opal został skradziony! Bez niego burmistrz Wrzosowego Brzegu, nie jest w stanie wezwać pomocy w przypadku napaści Theran. Nie zwlekajcie, czas jest w cenie żyć wielu istot. 

język: polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Namiot 2

Trzecia edycja

Mędrcy i Mędrczynie Barsawii! Wielka Biblioteka Throalu ma zaszczyt poinformować o międzyprowincjonalnym konkursie wiedzy o świecie Przebudzenia Ziemi!

Konkurs odbędzie się na Discordzie i będzie dostępny dla wszystkich mówiących w dialektach kranoludzkiego polskim i angielskim. W szranki mogą stanąć wszyscy chętni, ale do finału przejdzie tylko trójka posiadających największą wiedzę. Nie lękajcie się i bierzcie udział, bo testowanie wiedzy jest najlepszą metodą jej poszerzenia – przynajmniej tak twierdzi Merrox, były Mistrz Komnaty Rejestrów.

język: angielski i polski

Discord: https://discord.gg/Sacr7sF kanał: Shed