Cień nad Urupą został pokonany. Ristul nie został uwolniony, a Skaza po walce i negocjacjach z adeptami opuścił miasto. Jednak w mieście daleko jest do spokoju. Większość adeptów jest nadal skażona mrokiem Ristula, część nie żyje, a miasto powoli liże rany po ostatnich niepokojach.

“Jako rada miejska Urupy zwracamy się do Was adepci. Wspólnymi siłami udało nam się uchronić Barsawię od zła, któremu na imię Ristul. Walka ta była okupiona krwią wielu prawych i dzielnych dawców imion. Adeptów, którzy w imię wolności poświęcili życie, by zabezpieczyć nas wszystkich przed złem z Otchłani Nehem. Teraz potrzebujemy Waszej pomocy, by zniszczyć ostatnie ogniska spaczenia i oczyścić nasze miasto z mrocznych wpływów. Przybądźcie do Urupy, by pomóc nam w tej ciężkiej pracy.

Podpisano Rada miejska Urupy:

Fellidra Jer

Udomni o Wielkim Sercu

Naeveris z Siedmiu Rzek

Venmar Cichy

Bar-Dur Na-Ot

Dura Błękitnooka

S’satsur Am Rix”

Rada Miasta na czele z Fellidrą Jer zwróciła się do Adeptów Barsawii o pomoc w odbudowie i oczyszczeniu Urupy i okolicznych ziem. A jest co robić. W mieście nadal znajdują się przedmioty skażone dotykiem Ristula, wielu adeptów ukrywa się lub zaginęło, a miasto powoli zaczyna odbudowę po zniszczeniach spowodowanych niedawnymi niepokojami. Jesteście tymi, którzy postanowili pomóc Fellidrze. Równocześnie macie swoje osobiste cele związane z miastem i jego mieszkańcami. Czy to zleconymi Wam przez innych władców i dowódców, czy to skrywane przed wszystkimi. Są one różne, często sprzeczne. Ale wszyscy wiecie o jednym. Upadek Urupy oznaczać będzie Waszą porażkę.

%d bloggers like this: